Straipsniai

Kas yra konferencija?

Konferencija paprastai suprantama kaip kelių žmonių susirinkimas aptarti konkrečią temą. Ji dažnai yra painiojama su konvencija, kolokviumais ar simpoziumais. Konferencija nuo konvencijos, kolokviumo ar simpoziumo skiriasi savo dydžiu ir tikslu. Konvencija yra kur kas didesnė už konferenciją.


Konferencijoje pateikiamos idėjos yra aptarinėjamos ekspertų. Konferencijos gali būti:
akademinė konferencija – tai dažniausiai būna profesorių konferencija, kurioje yra pateikiami kažkokie tyrimo rezultatai ir jie aptarinėjami.
verslo konferencija – tai tarp toje pačioje įmonėje dirbančių žmonių konferencija. Jie susiburia drauge, kad aptarti naujas tendencijas ir galimybes, susijusias su įmonės verslu.
prekybos konferencija – vyksta platesniu mastu. Be verslininkų, į ją susirenka dar ir suinteresuoti visuomenės nariai, kurie ateina į konferenciją su tikslu užmegzti naudingus santykius su verslininkais.
Dauguma konferencijų turi vieną ar kelis pranešėjus, kurie ir dėsto konferencijos temą. Tai yra bendras akademinių ir verslo konferencijų bruožas. Pasirinkti konferencijų pranešėjai turi būti žinomi visuomenei asmenys tos srities, apie kurią vyks konferencija, kadangi taip norima pritraukti daugiau žmonių į susitikimą.
Norint, kad konferencija vyktų sklandžiai, reikia iš anksto viską susiplanuoti. Turi būti aptarti visi svarbūs konferencijos aspektai, todėl būtina iš anksto susidaryti jų sąrašą. Taip pat visada privalu turėti atsarginį planą, kritiniu atveju. Planavimas geriau veikia, kai už konferenciją atsakingi asmenys yra pasiskirstę vaidmenis ir atsakomybę.
Pirmiausia – konferencijos tikslas turi būti aiškiai nustatytas ir suprantamas. Turi būti apibrėžtas konferencijai skirtas biudžetas. Reikia pagalvoti ir apie vietą. Nors daugelis įmonių renkasi didesnes ir patogesnes sales konferencijoms vykti, tačiau svarbiau yra išorinė konferencijos vieta – kuo ji patogesnėje vietoje, tuo daugiau žmonių galės į ją atvykti.

logo-2-png.png
© 2010 KONFERENCIJŲ CENTRAS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt

Search