Straipsniai

Keli patarimai kaip tapti sėkmingu konferencijos kalbėtoju

Daugeliui viešasis kalbėjimas nėra lengva. Ir būkime atviri – tikrai sunku yra būti aktyviu kalbėtoju, kuris vienas pristatinėja tam tikrą temą visai didelei auditorijai žmonių, kurioje klausosi ir bendradarbiai, ir draugai, ir klientai. Yra keli pagrindiniai elementai, kuriuos sutvarkius, kalbėjimas viešai taps daug paprastesnis:


kaip susitvarkyti su nervais;
skaidrių paruošimas, formatavimas;
kūno kalba
Pirmiausia ką reikėtų padaryti – tai susitelkti ties auditorijos užvaldymu. Jokiais būdais nebūkite nuobodūs. Jeigu būsite nuobodūs, iš karto prarasite visą auditoriją ir nors turėsite įdomios informacijos konferencijai, žmonės vis tiek Jūsų nesiklausys. Energija yra užkrečiama, todėl turite įnešti publikai tikrą ugnį.
Jeigu konferencijos metu pardavinėjate savo produktą ar paslaugą, nepardavinėkite per įkyriai, nes žmonės gali tai pastebėti ir užsiblokuoti nuo per didelio siūlymo. Nemokykite per daug – žmonės pasiklys Jūsų žinutėje ir nesupras ką norite jiems pasakyti.
Susitelkite ties tuo – ko auditorija dar nežino. Pasistenkite, kad į Jūsų patarimus, pajuokavimus, taktiką – neįeitų daugiau nei 20 procentų žinių, kurias jau gerai žino konferencijos dalyviai. Vienas iš sparčiausių būdų būti nebeįdomus auditorijai – tai pateikti jai informaciją, kurią jie ir taip gerai žino.
Išjunkite žiūrovų galimybę skaityti į priekį. Užuot sudėję daugybę temos punktų vienoje skaidrėje, sukurkite kiekvienam punktui atskirą skaidrę. Kitaip, auditorija viską perskaitys į priekį ir nebus susitelkus ties šiuo momentu kalbama tema.
Būkite linksmas. Visiškai normalu, jeigu nervinatės prieš viešąjį kalbėjimą, ypač, jeigu esate naujokas. Jeigu nuo pat pradžių stengsitės, kad publikai būtų linksma, Jums pačiam bus lengviau peržengti pirmus jaudulio barjerus.
Judėti ar stovėti. Paprastai, kalbėtojo vieta yra sukurta kalbėtojui kalbėti - ne judėti joje, tačiau, jeigu toje vietoje yra pakankamai erdvės, tuomet kalbėtojas gali judėti. Judėjimas publikai padeda susikoncentruoti ties kalbėtoju, pagyvina renginį, tačiau nereiktų persistengti – per didelis judėjimas gali taip pat ir išblaškyti žiūrovų dėmesį.

logo-2-png.png
© 2010 KONFERENCIJŲ CENTRAS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt

Search